Návštěva ve Stolístku – Dobroty ze zahrádky

Tak máme za sebou další výlet, který se, i přes lehkou nepřízeň počasí, přeci jen vydařil. S autobusy to byl trochu adrenalin, ale tentokrát musím pochválit Busline, protože dispečink opravdu zafungoval, pan řidič na nás počkal, takže spoje nám krásně vyšly. V Linharticích na nás moc pěkné počasí nečekalo, po celou dobu byly utopeny v mlze, ale nás jen tak něco rozhodí a i přes mlhu jsme si to užili.

Děti nejdříve „nakradly“ různé druhy ovoce a zeleniny jednomu kouzelnému zahradníkovi, který když je načapal, tak je proměnil v sádrové trpaslíky. Potom, kdo chtěl, tak si udělal slepou ochutnávku nebo ochutnal to, na co měl chuť. Takže jsme ochutnali kromě známých plodin i topinambur, arónii nebo tuřín. Venku jsme si potom natrhali jablíčka, která děti rozdrtily v drtiči a rozdrcenou směs jsme přenesli do lisu, kde si vylisovaly mošt. Byl výborný a ještě lepší byl ten, který byl ohřátý a pěkně nás zahřál. Pak jsme si udělali procházku až do Třebové ke střelnici, kde už se na nás zase smálo sluníčko 🙂

Comments are closed.