Na návštěvě u Pepíka

18. října jsme opět navštívili našeho kamaráda Pepíka. V tomto týdnu si povídáme o lese, o tom, co v lese roste, jaká zvířátka tam žijí, jak se v lese určitě nechováme, a tak nesměla ani chybět návštěva, našeho kamaráda z loňského roku, divočáka Pepíka. Pepíka jsme asi překvapili, protože si dával ještě šlofíka a nevypadalo to, že by se chtěl nechat vyrušit. Naštěstí brzy pochopil, že mu děti donesly výbornou snídani. Pepík se nesmí krmit kde čím a protože jsme to měli dovolené přímo od pana hajného, tak jsme Pepíkovi k snídani donesli jablíčka a žaludy, které děti pro Pepíka nasbíraly den předem. Bylo vidět, že Pepík nám vyrušení hned odpustil, když se pustil do takové mňamky 🙂

Do Janůvek za Pepíkem nás dovezlo hasičské auto, ale protože bylo krásně a povídáme si s dětmi o tom lese, tak jsme se rozhodli, že právě lesem se vrátíme pěkně pěšky zpátky. Procházka to byla opravdu krásná. Našli jsme bukvice, různé druhy hub, dokonce i muchomůrku červenou, o které si děti ve školce zpívají, ale také, k naší nelibosti, jsme našli spoustu odpadků, které bezohlední lidé vyhazují po lese. Protože jsme s sebou měli kyblíček od žaludů, tak jsme i některé odpadky posbírali a pak jsme je pěkně vyhodili do tříděného odpadu 😉

Comments are closed.