Čarodějnice v MŠ

Tento týden byl celý věnován kouzlení, míchání lektvarů, léčení, létání na košťatech, no prostě Čarodějnicím. Celým týdnem nás provázely čarodějnice Elixíra, Kouzelína, Havětína, Chytrolína, Fofrlína a Všeumína. Každá nás naučila něco jíného. Elixíra namíchat hojivý sliz, seznámila nás se surovinami na výrobu elixírů a také jsme jí pomohli seřadit lahvičky s lektvary do poliček. Kouzelína nás naučila zaklínadla a jak se správně míří a máchá hůlkou pro vytvoření toho správného kouzla. Havětína nám ukázala, jak se léčí různé neduhy, narovnali jsme ji potřebné věci do lékařského kufříku a léčili bolístky a nemoce nebohých čarodějnic nebo zvířátek. Chytrolína nás naučila dopravní značky, kterými se musí řídit čarodějnice, které chtějí létat na koštěti. Fofrlína nás seznámila s Desaterem pravidel létání na koštěti a připravila si pro děti i leteckou dráhu. No a Všeumína si pak na zahradě děti vyzkoušela z toho, co si z celého týdne zapamatovaly. A jelikož si zapamatovaly téměř všechno a splnily i letové zkoušky, tak je čarodějnice odměnily Glejchy, které děti pasovaly na čaroděje a čarodějnice první kategorie a díky tomu jim bylo přiděleno i čarodějnické jméno. No a samozřejmě nechyběl i letecký průkaz pro let na koštěti.

Samozřejmě také nemohl chybět opečený špekáček a symbolické spálení zlých čarodějnic.

Za inspiraci a poskytnutí materiálu děkujeme panu učiteli Danielu Zadinovi a jeho kolegyni Zuzaně Slánské

Comments are closed.