Čtenářská dílna 2015

Bez názvuNaše škola se v letošním školním roce 2015/2016 zapojila do projektu OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. V rámci zmíněného projektu realizujeme klíčovou aktivitu: Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Do projektu čtenářských dílen se zapojily 3. a 5. ročník pod vedením p. uč. Trčkové a Langhamerové. Několikrát do měsíce pracujeme ve čtenářských dílnách – čteme společně i samostatně, spolupracujeme, pracujeme s textem, s pracovními listy, charakterizujeme hlavní postavy, představujeme svoje knihy spolužákům, povídáme si o nich. Žáci si tedy mohou vybrat knihu podle svých schopností a zájmů.

V rámci projektu jsme také získali prostředky na nákup více než 250 kusů nových dětských knih, které jsou žákům k dispozici v třídních knihovničkách a mohou si je také půjčit domů.