Den Země

Do oslav Dne Země se žáci prvního stupně naší školy zapojují již tradičně, a to velkým nadšením, zvláště v případě, že se vydaří krásné jarní počasí jako letos.
Od rána děti pracovaly na připravených projektech ve svých třídách. Ti nejmenší vyrobili společně dvě postavičky, které nazvali podle použitého materiálu: Plasťáček a Papíráček. na nich následně ukázali ostatním, jak dlouhý je rozklad těchto materiálů v přírodě. Větší děti připravily přehlídku módního oblečení a doplňků vyrobených z recyklovatelných materiálů. Nejstarší žáci se zabývali historií a původem tohoto pro přírodu významného dne, řešili problém recyklace. O nově nabyté poznatky se podělili s ostatními.

Druhá část projektu se odehrála v okolí školy, které jsme vyčistili od odpadků. Odměnou pro všechny bylo opékání párků.

Oslavy Dne Země i jarního sluníčka jsme si užili a snad také inspirovali ostatní k udržování příjemného životního prostředí.