Technohrátky

TECHNOHRÁTKY

V úterý 24. listopadu měli žáci 8. a 9. ročníku naší školy, kromě dalších šesti základních škol z Pardubického kraje možnost navštívit ISŠ v Moravské Třebové v rámci akce TECHNOHRÁTKY. Smyslem akce, pořádané Pardubickým krajem, je usnadnit těmto žákům volbu budoucího povolání a seznámit je s nabídkou učebních a studijních oborů středních škol. V Moravské Třebové na naše žáky čekala čtveřice stanovišť, kde si mohli vyzkoušet svou zručnost, postřeh i odborné znalosti.

Ve cvičné školní restauraci probíhala prezentace učebního oboru KUCHAŘ – ČÍŠNÍK a čtyřletého, maturitou zakončeného studijního oboru HOTELNICTVÍ A TURISMUS. Tady si žáci vyzkoušeli některé činnosti z oblasti přípravy jídel a nápojů. Ve školních dílnách ověřili žáci svoji zručnost na pomůckách a trenažérech (např. model střechy), používaných při výuce stavebních učebních oborů  –  KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, KOMINÍK A MONTÉR. Součástí prezentace školy byli i zdravotnické a pečovatelské soutěže pro naše žáky. Studentky naší školy změřily krevní tlak, nebo umožnily poznat zásady urgentní první pomoci na cvičné figuríně. To vše probíhalo v rámci prezentace studijního oboru SOCIÁLNÍ ČINNOST, který bude v nejbližší době doplněn také variantou MEZINÁRODNÍ VZTAHY A SOCIÁLNÍ ČINNOST. Hlavním tahákem prezentace nejmladšího oboru naší školy –  BEZPEČNOSTNĚ-PRÁVNÍ ČINNOSTI byla možnost vyzkoušení laserové střelnice a prohlídka kuličkových zbraní. Na závěr dopolední akce proběhla vědomostní soutěž všech sedmi základních škol.

Po celkovém vyhodnocení se žáci naší základní školy umístili na 1. místě.

Blahopřejeme!