Zájezd do Anglie

Ve dnech 4.-10.října 2015 se deset žáků druhého stupně naší školy zúčastnilo zájezdu do Anglie spojeného s výukou angličtiny pod vedením rodilých mluvčích.

Děti byly ubytované v hostitelských rodinách, takže mohly angličtinu procvičovat i mimo školu.

Ve městě Bath, kde jsme bydleli, jsme si prohlédli staré římské lázně a spoustu dalších památek.

V odpoledních hodinách, po skončení výuky, jsme společně navštívili i spoustu dalších zajímavých míst Anglie, ale vyrazili jsme i na výlet do sousedního státu Wales, kde jsme se v nádherném skanzenu seznámili s welšským životem a tradicemi. Navštívili jsme i hlavní město Walesu Cardiff.

V dalších dnech jsme obdivovali světoznámé a tajuplné místo Stonehenge, historické jádro města Salisbury s nádhernou katedrálou, která ukrývá jeden ze čtyř exemplářů Magny Charty neboli Listiny práv a svobod, která letos slaví 800 let od svého vzniku, ve městě Bristol jsme „prolezli“ loď SS Great Britain, což byl při svém spuštění na moře v roce 1843 největší parník na světě.

Třešničkou na dortu pak byla celodenní návštěva Londýna a jeho pamětihodností.

Děti se z výletu vrátily nadšené, přivezly si spoustu zážitků, suvenýrů a rovněž certifikát z anglické školy.

Zájezd tak splnil vše, co se od něj očekávalo.