Projektový den v Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem

21.9. 2021 se žáci 1. stupně účastnili projektového dne v  Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Centrum nabízí možnost vrátit se v čase a podívat se, jak žili naši předci i  jak se žilo v panském bydlení. Během své pouti po dobové vesničce plnily děti detektivní úkol, kdo ukradl statkáři hodinky . V dobových chaloupkách si mohly prohlédnout různá řemesla( kovářství, lékárnictví, pivovarnictví, tkalcovství, bylinkářství, apod.). V moderně postaveném pavilonu se také seznámily se současností, zejména s otázkou ekologie, šetrného přístupu k přírodě a ochrany životního prostředí. Na zpáteční cestě k autobusu žáci procházeli pohádkovou stezkou plnou pohádkových postav a měli možnost také vidět, jak se tvoří miniatury hradů a zámků.